ENJOY RECRUITMENT LATVIA
BLOGS

Vadītāji: 7 spēcīgas līderības prasmes, lai uzlabotu darbinieku motivāciju

Labs vadītājs ir vadītājs, kurš panāk, ka darbinieki veic tiem uzdoto darbu. Patiesi līderi to panāk iedvesmojot darbiniekus darīt darbu daudz labprātīgāk. Un abi kopā tie ir lieliska kombinācija. Lai uzsāktu lietot praksē šo efektīvo kombināciju arī jūsu darba vietā, turpmāk iepazīstaties ar 7 spēcīgām līderības prasmēm vadītājiem, kas paaugstinās darbinieku motivāciju un apmierinātību ar darbu.
1. Rādi labu piemēru – darbība pārsvarā nosedz pašus pamatus – esi godīgs un taisnīgs, respektē citus un sagaidi arī respektu pretim. Ieliec sevi darba rāmi, kas nosaka BŪT taisnīgam situācijās un spriedumos. Nedari darbu ar ‘runāt-runāt’ taktiku, bet pielieto ‘staigāt-staigāt’. Līderība pēc piemēra ir ļoti spēcīga, un darbs, kuru jāiegulda, lai izaugtu par labu līderi ir smags un neatlaidīgs. 
2. Snieguma standarti – paturi prātā, ka sagaidi no darbiniekiem pamatotus rezultātus un cerības, ka viņi tos veiks atbilstoši noteiktajiem standartiem. Komunicē ar darbiniekiem, izsaki skaidri un gaiši, ko no viņiem sagaidi un kā darbinieks tiks apbalvots par sasniegumiem. Pārliecinies, ka darbiniekiem veido snieguma novērtējuma sistēmu dodot iespēju radīt rezultātus, kas viņus izaicina un ļauj ‘uzveikt’ pašiem sevi. Tādos gadījumos darbinieki rezultātus panāks cītīgi, bet gudri strādājot un meklējot risinājumus, kā darbu veikt produktīvi, piepildot vadītāja gaidas un cerības. Ja tev ir tikai subjektīvi elementi, kas virza mērķi un vienīgi tu zini un lem par to kā mērķi jāsasniedz, tas nozīmē, ka tu atņem darbiniekiem lielu daļu motivācijas. 
3. Ļaujiet darbiniekiem būt atbildīgiem – Pārliecinies, ka katrai tavai rīcībai ir atbilstošas konsekvences – ja tu pieļauj sliktu sniegumu un neievēro neatbilstošus uzvedības modeļus (piemēram, nebūt laikā), tu radi vidi, kas ar laiku kļūs tikai sliktāka un sliktāka. Tā ir īsts darbinieku motivācijas nogalināšanas veids. Rezultātā labākie darbinieki neredzēs iemeslu pielietot vairāk atdeves, it īpaši, ja veiktajiem darbiem sagaida atsauksmes no vadītāja, kas darbu attiecīgi novērtē, maksā par to un virza pretim nākamos uzdevumus. Viņi izlems, ka arī var samazināt atdevi, jo par paveiktajiem uzdevumiem nesaņem nekādus secinājumus un atsauksmes. Šo situāciju ir grūti mainīt, ja vadītāji atbilstoši nesadala atbildības 
4. Apbalvo tos, kuri darbu veic ar labiem rezultātiem – ja gribi, lai labs sniegums tiktu atkārtots, tad tev tas ir jāatpazīst, jāpamana un jāapbalvo! Tā ir spēcīga darbinieku motivēšanas taktika. 
5. Uzturi darbiniekus informētus un dalies ar tiem vīzijā – organizē regulāras tikšanās, lai uzturētu darbiniekus informētus un stāsti tiem, kādu tu redzi organizācijas nākotni. Sniedz viņiem iespēju ielikt arī savu devumu nākotnes vīzijā. Iespēja dot savu ieskatu un viedokli nākotnes vīzijās padara darbinieku iesaistītāku un viņš jūtas piederīgs kompānijai. Darbinieki būs daudz motivētāki ielikt papildus pūles viņu darbā, ja veidosi darba formu nevis „kas te ir priekš manis?”, bet „kas te ir priekš mums?” 
6. Veido atvērto durvju politiku – Dari tā, lai darbinieki ir pārliecināti, ka tas ir ‘droši’, ka darbinieks drīkst ienākt tavā kabinetā jebkurā laikā, ja tiem ir kas privāti izrunājams. Dod darbiniekiem iespēju dalīties ar tevi jebkurā laikā, kad ir nepieciešamība; uzmanīgi viņos klausies un pieņemiet kompromisa lēmumus. Būsiet pārsteigts, cik daudz jauna iemācīsieties par savu darbs spēku un tas tev palīdzēs kļūt par labāku vadītāju. Es nerunāju par baumu līmeņa pacelšanu. Es runāju par atklātu informācijas apmaiņu, lai uzlabotu darba vietas apstākļus. Devums, kuru iegūsi tev sniegs iespēju saprast, kas vēl ir jāuzlabo, lai veicinātu darbinieku motivāciju un uzlabotu darba morāli kopumā. Sapratīsi, kuras ir tās problēmas, kas darbiniekiem neļauj darboties produktīvi un pilnvērtīgi. Māki uzklausīt un pieņemt kritiku, jo neviens nav ideāls. 
7. Nepieļauj, ka darbinieki tiek regulēti ar iekšējās politikas noteikumiem – Ir vairākas lietas, izņemot iepriekš minētās, kas de-motivē darbiniekus, kuri strādā tavā labā. Tā ir inde, kas nobeidz pašu spēcīgāko motivatoru – karjeras attīstība. Visiem darbiniekiem ir svarīgi apzināties, ka tie var attīstīt savas prasmes un iegūt jaunas zināšanas, kā strādāt vēl smagāk, lai uzvarētu paši sevi un redzētu spožāku nākotni kompānijas ietvaros. Tu atņem darbiniekiem motivāciju, ja viņi redz, ka tu dod priekšroku pieņemt darbā paziņas, nevis paaugstināt tos, kuri sasnieguši pietiekamu kvalifikāciju. 

Made on
Tilda