ENJOY RECRUITMENT LATVIA
BLOGS

Ko rakstīt savā CV, ja nav atbilstošas pieredzes?

PADOMI DARBA MEKLĒŠANA

Ko rakstīt savā CV, ja nav atbilstošas pieredzes?

Caurskatot vakances, pamanīji, ka tikko tika publicēts tavs sapņu darbs, kuram tu vēlies pieteikties. Ir tikai viena problēma: tev nav atbilstošas darba pieredzes. Šajā brīdī ir mazsvarīgi vai esi tas, kurš vēlās mainīt karjeru vai arī tikko esi pabeidzis studijas un neesi izgājis nevienu praksi, ko varētu ievietot savā CV, lai būtu vismaz kāda cerība atbilst pieredzes ziņā, svarīgākais ir tas, ka ir risinājumi. Ir dažas dažādas lietas, kuras vari iekļaut savā CV, kā arī ir pāris formatēšanas triki, kas palīdzēs tev sevi parādīt vislabākajā gaismā.

Sāc ar savām spējām un prasmēm.

Lielākā daļa CV sāksies ar atbilstošu darba pieredzi (vai izglītību, kam sekos atbilstoša pieredze). Tā var kļūt par problēmu, ja nav atbilstošas pieredzes, ko norādīt. Tāpēc šajā gadījumā nevajag savu CV sākt ar pieredzi, bet ar savām spējām un prasmēm.
Un nesaki, ka tev tādu nav. Ir jābūt iemeslam, kāpēc tev patīk šis sludinājums un kāpēc tu domā, ka vari veikt šo darbu. Tev var būt prasmes, ko esi apguvis iepriekšējā darba vietā vai skolā, piemēram, izstrādājot dažādus darbus vai projektus. Jebkurā gadījumā, ja esi karjeras mainītājs, tad mēģiniet aprakstīt visas savas prasmes kopsavilkumā (summary) CV sākumā. Ja esi absolvents, tad savas prasmes ieliec uzreiz zem savas izglītības.

Sadaļa “Projekti”.

Runājot par akadēmiskajiem projektiem, ir vērts atzīmēt, ka tie ir ļoti svarīgi un noteikti jāiekļauj tavā CV. Tas pats attiecas uz blakus projektiem, kurus esat risinājis ārpus darba vai skolas. Nepieņem kā faktu to, ka tikai pilnas slodzes, apmaksātas pieredzes var būt tavā CV, tā nebūt nav.
Viens veids, kā to izdarīt, ir izveidot sadaļu „Projekti”. Tur tu vari rakstīt par savu projektu darbu tādā pašā veidā, kā rakstītu par darba pieredzi. Vai tas bija klases projekts? Varbūt tu iesaistījies brīvprātīgo darbā vai kādam palīdzēji kaut ko īstenot, kas galu galā radīja tevī vēlmi startēt šajā karjeras virzienā. Formatē to līdzīgi darba pieredzei, lai palīdzētu atlases speciālistam saprast, ka arī šī ir vērtīga pieredze, kas jāizvērtē, apsverot tavu kandidatūru šai pozīcijai.

Entuziastiska motivācijas vēstule.

Motivācijas vēstule gan nav daļa no CV, taču ar tās palīdzību, tu šajā gadījumā vari tikt vai netikt izvēlēts kā atbilstošs pretendents. Tieši motivācijas vēstule ir pati svarīgākā, ja esi bez pieredzes vai vēlies mainīt karjeras virzienu. Ja esi absolvents, tad atrodi veidu, kā motivācijas vēstulē savienot savas kaislības un dzīves pieredzi ar uzņēmumu, tad paskaidro, kā tas atspoguļosies darba ikdienā, kad tevi pieņems darbā. Ja esi karjeras mainītājs, tad savelc kopā uzņēmuma vai darba līdzības ar savu iepriekšējo pieredzi. Ir vērts arī uzsvērt, ka tieši tava netradicionālā pieredze šajā gadījumā var būt kompānijas ieguvums.
Ir ļoti grūti ielauzties lauciņā, kurā vēlies startēt, jo īpaši tāpēc, ka lielākoties darba vietas uzreiz prasa divu vai trīs gadu pieredzi attiecīgajā jomā. Taču atrodot savas stiprās puses, kas palīdzētu konkrētajā darbā, pievienojot projektus, kuros esi iesaistījies un uzrakstot “sulīgu” un neparastu motivācijas vēstuli, tu esi soli tuvāk tam, lai tiktu ievērots.

Avots - https://www.themuse.com/advice/what-to-put-on-your-resume-when-you-have-no-relevant-work-experience
Made on
Tilda